Uraz wywołany przez systemy wentylacyjne

Mam kolegę, który na własnej skórze przekonał się, że systemy wentylacyjne to mechanizmy, z którymi nie ma żartów i jeżeli jest się niedostatecznie uważnym może to się na nas zemścić i co najgorsze całkiem mocno zaboleć. Cała historia zaczęła się od tego, że kumpel zmienił mieszkanie z powodów finansowych i z racji tego, że nie był w stanie dalej wynajmować ówczesnego lokum przeprowadził się do o wiele gorszej dzielnicy. Jego nowe mieszkanie pozostawiało wiele do życzenia i jednym z mankamentów była właśnie psująca się wentylacja, która jednego dnia działała bez zarzutów by na następny dzień wszystko zmieniło się o 180 stopni.

Niesprawne systemy wentylacyjne w bloku

Mieszkanie w bloku jednym się podoba bardziej drugim mniej, mi osobiście to nie przeszkadza, ale kumpla doprowadzało do szaleństwa i do tego wszystkiego doszła jeszcze sprawa tej wentylacji. Usterka skutecznie utrudniała mieszkanie w tamtym lokum, zwłaszcza, że było to ósme piętro i w okresie upałów w środku budynku było mało przyjemnie a bez wentylacji temperatura dorównywała tej, którą można spotkać u diabła w piekle czyli mało przyjemnie. Niedziałającą wentylację zgłosił właścicielowi a ten zdeklarował się ją naprawić jak najszybciej jednakże kolejne dni mijały a nikt nie pojawił się by usunąć problem. Następne telefony do właściciela nie przyniosły oczekiwanego skutku więc mój kumpel postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zająć się naprawą. Z racji tego, że kompletnie się na tym nie znał poszukał w internecie jak takie systemy wentylacyjne można przywrócić do życia i znalazł jakiś poradnik i postanowił, że będzie postępował krok po kroku tak jak to jest tam opisane. Zabrakło mu wyobraźni by wziąć pod uwagę to, że dosłownie każdy może taki poradnik umieścić w sieci i może być to ktoś kto niekoniecznie zna się na tego typu rzeczach i warto by było upewnić się, że ktoś kto podaje się za specjalistę faktycznie tym specjalistą jest. On postanowił uwierzyć na słowo jakiejś osobie z internetu i zaczął naprawę swojego wentylatora, nie powiem z początku szło mu całkiem sprawnie, ale później popełnił błąd, który doprowadził do tego, że stracił czucie w dłoni.

Systemy wentylacyjne

Kręcąc i wiercąc w wentylatorze musiał doprowadzić do poważnego spięcia, które następnie poraziło go dość solidnie prądem. Gdy wylądował w szpitalu powiedzieli mu, że miał ogromne szczęście, że zjawił się u nich tak szybko bo mogło dojść nawet do amputacji ręki. Jego nerwy w ręce zostały porażone do tego stopnia, że do dzisiaj nie ma czucia w tej ręce. Może nią normalnie ruszać aczkolwiek jest ona nieczuła na jakiekolwiek bodźce, nie czuje zimna, nie czuje gorąca itp. więc nie jest w pełni sprawna. Do tego dnia nie spodziewałem się, że zwykły wentylator może spowodować tyle szkód. Później musiał przejść jeszcze dość długą rehabilitację by doprowadzić dłoń do stanu w jakim jest dzisiaj. Systemy wentylacyjne bywają niebezpieczne i niech każdy o tym pamięta, jeżeli myślisz, że dasz radę w pojedynkę naprawić małą usterkę lepiej zastanów się dwa razy i postaw na fachowca by później nie borykać się z problemami tak jak mój kolega.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>