Pseudo fachowcy i docieplenia budynków

Nie wiem jak to jest z tymi firmami budowlanymi w naszym kraju, ale dopiero trzecia, którą zatrudniłem potrafiła sprostać zadaniu, które im powierzyłem, mało tego dwie poprzednie nie dość, że nie zrobiły co do nich należy do wraz z zaliczką zniknęli, a słuch o nich zaginął raz na zawsze.

Docieplenia budynków, które są robione źle

Docieplenia budynków chyba nie są najbardziej skomplikowaną rzeczą na tej planecie przynajmniej tak mi się wydaje bo skoro jedna firma jest w stanie to wykonać bez problemu to i druga powinna podejść do tematu w ten sam sposób a nie odwalać taką fuszerkę, że to się w głowie nie mieści. Sam nie znam się kompletnie na sprawach budowlanych, ale gdy ktoś odwala ci taką chałę to gołym okiem widać, że coś jest nie tak nawet jeżeli nie masz o tej robocie zielonego pojęcia. Pierwsza ekipa, którą zatrudniłem reklamowała się jako najlepsza w mieście, ale opinie i komentarze zadowolonych klientów były chyba pisane przez nich samych bo niemożliwe by było, że ci ludzie są „specami najwyższej klasy” i „najlepszymi z jakimi do tej pory miałem do czynienia”. Po takich akcjach człowiek traci wiarę w innych ludzi i w ich uczciwość bo ci panowie nie dość, że ukradli (bo inaczej tego nie nazwę) połowę wynagrodzenia za dokonanie ocieplenia mojego domu to jeszcze po krótkim rozeznaniu w materiałach doszedłem do tego, że sporo rzeczy brakuje i pewnie oni zajumali to gdy zaczął palić im się grunt pod nogami. Ta firma powinna zostać zlikwidowana raz na zawsze, ale z tego co widziałem ich strona internetowa przestała istnieć więc pewnie ci goście zorientowali się, że ja tak tej sprawy nie zostawię i postanowili usunąć po sobie ślady swojej jakże wspaniałej działalności budowlanej.

Docieplenia budynków oferowane w mojej okolicy są przez kilka firm i za drugim podejściem również trafiłem niezbyt dobrze. Tutaj sytuacja wyglądała nieco lepiej niż u poprzednich specjalistów aczkolwiek finalnie ta firma także nie ukończyła remontu zewnętrznej części mojego domu. Oni akurat zachowali się w miarę porządku, poprosili o zwrot kosztów dojazdu i przeprosili za całą sytuację przyznając, że zadanie ich przerosło i że wykonywali taką pracę po raz pierwszy w swoim życiu. To było nie najgorsze, ale gdyby od razu przyznali się do tego, że nigdy wcześniej nie wykonywali ociepleń zatrudniłbym po prostu inną firmę a tak znów byłem w plecy z pieniędzmi i co najważniejsze po raz kolejny mój dom został oszpecony. Za trzecim podejściem trafiłem w dziesiątkę i przyjechali do mnie profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia. Starszy pan z młodszym pomocnikiem zrobił to czego nie mogła dokonać cała ekipa budowlańców. Przyznał, że docieplenia budynków są bardzo łatwym do zrealizowania zadaniem, ale trzeba znać pewne patenty, o których najwyraźniej cała reszta nie miała kompletnego pojęcia. Mój dom teraz wygląda tak jak powinien i bardzo mnie to cieszy. Co prawda straciłem na tym sporo pieniędzy i mogłem to rozegrać w inny sposób, ale nigdy do końca nie wiesz na kogo trafisz dlatego do takich zleceń najlepiej jest wybierać firmy, które polecają ci twoi znajomi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>